Havacı Haber

6 adet Bayraktar TB-2 Jandarma Birliklerine Teslim Edildi

Jandarmaya ilk silahlı İHA

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ikisi silahlandırılan toplam 6 adet İHA ile 3 adet yer istasyonunun Elazığ’da jandarma birliklerine teslim edildiği bildirildi.Daha önce Bayraktar mini İHA ve daha ufak drone’lar kullanan Jandarma ilk kez bu ölçekte hava aracı sahibi oldu. Jandarma silahlı ve silahsız İHA’ları düzenlediği mülki, adli ve askeri görevlerde operasyonel olarak kullanacak. İHA’ların kaçakçılıkla mücadeleden asayiş operasyonlarına kadar geniş bir alanda kullanılması hedefleniyor.

24 yerli İHA

Jandarmaya teslim edilen 6 adet İHA ile birlikte güvenlik güçlerindeki yerli İHA sayısı 24’e ulaştı. Bayraktar TB-2’lerin 12’si KKK, 6’sı ise EGM tarafından kullanılıyor. Eylül 2015’den itibaren aktif bir şekilde operasyonel olarak uçmaya başlayan Bayraktar TB-2, sınır içi ve sınır dışında toplamda 13 bin saat uçuşu geride bıraktı. Ayrıca Bayraktar TB-2’nin yaklaşık 200 km olan haberleşme menzili de çeşitli noktalara konuşlandırılan yer veri terminalleri ve dikilen haberleşme antenleri sayesinde 600-700 km ’ye kadar ulaştı. 

Etiketler

Muhammet BAYRAM

Karın kışın ağır tipinin yoğun olduğu bir şubat gününde Babam ve Annemin ilk göz ağrıları olarak dünyaya gelmişim. Haylaz bir çocukluk dönemini çok şükür fazla sürmeden atlatmışım. :) İlköğretimi Köyüm de Kisecik İlköğretim Okulunda orta ortaöğretimi Karaman Sabiha Gökçen İlköğretim Okulunda okudum. Bu dönemlerde bir çok fırsatlar geçti elime ama (konservatuar,Sağlık) çok bildiğim için bi de o zamanlar önü kapalı falan filan dalgası olduğu için elimin tersi ile hepsini ittim tabi. Ve Liseyi de Karaman Bifa Lisesinde okudum. Selçuk Üniversitesinde de Mekatronik Bölümünü bitirdim. Karaman'da iş olanaklarının kısıtlı olmasından dolayı 2014 Kasım ayında İstanbul'a geldim ve Özel bir Kartlı Sistem firmasında teknik destek ekibine dahil oldum 7 ay çalıştım ve bu sırada Bir Hava Yolları firmasında Teknisyenlik sınavını kazandım ve Şu an bir Hava Yolu firmasında Uçak Bakım Teknisyeni olarak çalışmaktayım. Web Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi ve SEO üzerinde çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün