Dijital PazarlamaE-TicaretSeo

Basit SEO Çalışması SEO Nasıl Yapılır

Basit SEO Çalışması, iyi bir SEO çalışması nasıl yapılır?

E-ticaret sektörü ile ilgilenen çoğu kişi bu soruları araştırıyor. Bende bu konu ile alakalı tüm bildiklerimi siz değerli okurlarım ile paylaşmak istedim.

SEO zahmetli bir iştir dolayısıyla çok değerli bir çalışmadır. Çoğumuz arama motorlarına belirli sorular sorarız, örnek; Endüstriyel Mutfak Ürünleri gibi, bu tür sorular arama motorlarına yöneltilir ve insanlar bu soruların cevaplarını karşılarına gelen sayfalardan alırlar.

SEO bir sorunun cevabının öne çıkmasını sağlayan çalışmadır. Ancak verdiğiniz cevabın iyi bir cevap olması da gereklidir. Cevabınız arama motorlarında ilk sayfada çıkmalı ve insanlar web sitenizi kolaylıkla bulabilmelidir.

Bu makalede arama motorlarında başarıya nasıl ulaşılır ele alacağız.

SEO Çalışması nasıl yapılır?

Web sitenizin ve içeriğinin arama motorlarında daha ön sayfalarda olmasını sağlamak için birden fazla alanda çalışma yapmanız gereklidir. SEO çalışmaları zor, zahmetli ve sabır işidir.

SEO çalışmasında ilk kural site içi SEO, diğer kural ise site dışı SEO dur. Site içi SEO çalışması anahtar kelimeler, içerikler ile ilgilidir. Site dışı SEO çalışmaları ise sosyal medya, backlink, link değişimi ile ilgilidir.

Site İçi SEO Çalışmaları

Site içi SEO çalışmaları sitenizde belirleyeceğiniz anahtar kelimeler, içerik, etiketler, konu başlıkları ile ilgilidir.

Anahtar Kelime Tanımlama

Anahtar kelimeler içeriğiniz ile doğru orantılıdır. Örnek; Bilgi blogu üzerine SEO çalışması yapacak olursak, bu  web sitesi Bilgi rayanlara hitap ediyor ise anahtar kelime Bilgi Blogu, Bilgi Sitesi olarak belirlenebilir, bu anahtar kelime yüksek trafiğe sahiptir. Dolayısıyla bu anahtar kelime üzerine tüm SEO çalışmamızı kurabiliriz.

SEO anahtar kelime analizi

SEO için odak anahtar kelimelerin tespiti Google Anahtar Kelime Planlayıcısı ile yapılmaktadır. En yüksek trafiği sağlayacak anahtar kelimeleri listeleyerek bulmalısınız.

Belirlediğiniz anahtar kelime arama sonuçlarında ilk sayfada bilindik büyük yayıncılar bulunuyorsa, belirlediğiniz anahtar kelimenin yüksek trafikli olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda iyi bir SEO çalışması Planlamak ve uygulamak gereklidir.

İnsanların internette ne arayabileceğini kestirip doğru analiz ile odaklanacağınız bir anahtar kelime belirleyin, web site iç ve dış SEO çalışması ile çok iyi dönüşler alabilirsiniz.

Benzersiz Özgün İçerik

SEO için içerik oluştururken benzersiz yani kopya olmayan özgün metinler hazırlanmalıdır. Arama motorlarının anahtar kelime sorgularına cevabı en iyi ve özgün içerik olduğunu unutmayın. Bezersiz içerik aslında SEO için zorunluluktur.

Basit SEO yöntemleri, iyi bir SEO nasıl yapılır? E-ticaret sektörü ile ilgilenen çoğu kişi bu soruyu araştırıyor. Bende bu konuyla alakalı bildiklerimi siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün