Blog ve Para

E-Mail Marketing ve Toplu Mail Gönderme Avantajları

SendPulse ile Hedef Kitlenize Kısa Yoldan Ulaşın!

E-mail marketing; marka ve firmaların belirli kitleye ürün tanıtımı, bilgilendirme mesajı gibi hedefli gönderim yaptığı dijital pazarlama yöntemidir. Toplu mail gönderimi, hedef kitleye ulaşmanın en kolay olduğu online pazarlama seçeneklerinin başında yer alır.

E-posta Pazarlama ve Toplu Mail Göndermenin Önemi

Toplu mail gönderimi, aynı anda birden fazla kişiyle aktif bir iletişim imkanı sunması yönüyle en avantajlı ve etkili pazarlama yöntemlerinden biridir. E-posta pazarlamanın yüksek bir dönüşüm oranına sahip olmasının en önemli sebebi de, hedef kitle ile doğrudan bir iletişim imkanı sunmasıdır. Markalar için yüksek bir kazanç sağlayan bu online pazarlama yöntemi doğru stratejilerle yapıldığında, firmaların daha büyük başarılara imza atmasını da kolaylaştırmaktadır.

Dijital pazarlama alanında pek çok firmanın en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan e-posta pazarlamanın avantajları oldukça fazladır. E-posta pazarlama, diğer online pazarlama yöntemlerine göre maliyet olarak çok daha uygundur. Ucuz olması da toplu mail gönderme yöntemini tercih edilebilir kılan en önemli özelliğidir. E-mail marketing genel olarak satış odaklı tercih edildiğinden dolayı kendisi için harcanan bütçeyi fazlasıyla telafi edecektir. Bir diğer avantajı da kısa sürede pek çok kişiye ulaşma imkanı sunmasıdır. Hızlı bir şekilde iletişim kurmak da firma ve markalari için büyük önem taşır. E-posta pazarlamayı tercih edilebilir kılan bir diğer özelliği de kolay bir takip sürecinin olmasıdır. Gönderilen e-postanın açılma oranını, kimler tarafından dönüş yapıldığı ya da silindiği gibi işlemlerin takibi kolayca yapılabilmektedir. Firmalar yüksek bir dönüşüm elde edebilmek için hedef kitleyi; cinsiyet, eğitim düzeyi, yaş, il, ilçe gibi faktörler ışığında listeleyerek yeni pazarlama stratejileri geliştirebilir.

SendPulse ile Hedef Kitlenize Kısa Yoldan Ulaşın!

sendpulse

Markaların hedef müşteri kitlesiyle aktif bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olan Sendpulse, e-posta pazarlamacılarının dönüşüm oranını artırmasına yardımcı olan yapay zeka platformudur. Firmaların veri tabanında yer alan kullanıcıların e-mail adreslerine ne zaman mesaj gönderileceğine dair doğru zamanı ve kanalı tahmin eder. Merkezi New York’ta bulunan Sendpulse, 2015 yılında da Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştır. E-posta pazarlama servis sağlayıcısı olan markanın; Kiew, Saint Petersburg, Sao Paulo ve İstanbul’da ofisleri bulunmaktadır.

Toplu mail gönderme işleminin başarılı bir şekilde sonuçlanması için firmaların doğru stratejiler geliştirmeleri büyük önem taşır. Yapılan araştırmalara göre kişiler bir e-postayı açtığında içerik incelemesi için birkaç saniyesini ayırmakta ve sonrasında e-postayı kapatmaktadır. Firmalar pazarlama açısından cezbedici ve müşteriye özel olarak hazırlanmış içerikleri tercih etmelidir. Web sayfasına yönlendirme yapılan mailler hem site trafiğini hem de satış oranını artırmaktadır. Başarılı bir geri dönüş elde edebilmek için liste oluşturmak oldukça önemlidir. Müşterinin veri tabanında yer alan en son satın aldığı ürünlerden esinlenilerek, ilgisini çekebilecek alternatif ürünlerle mail zenginleştirilebilir. Sendpulse, işletmelerin dijital ortamlarda itibarlarını daha da artırmalarına ve daha geniş kitlelere ulaşabilmelerine imkan tanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün