Muhammet BAYRAM - Dijital Pazarlama & E-Ticaret Danışmanı
E-Ticaret

E-Ticaret Alt Yapısı Nedir? Nelerdir?

E-Ticaret Alt Yapısı Nedir? Nelerdir?

E-Ticaret alt yapısı, sitenizde ürünlerinizin ve satmak istediğiniz birçok içeriğin listelenmesini, barınmasını ve gösterilmesini sağlayan, müşterilerinizin ziyaret edip, ürünlerini bulup satışa kadar giden süreçte tüm adımlarını kolaylıkla sağlayabildiği, admin gibi bir yönetim paneline sahip en temel e-ticaret bileşenidir.

E-Ticaret alt yapıları sistem olarak CMS dediğimiz Content managament system yani content yönetim sistemlerine sahiptir ve birçok içerik, fiyat, görseller bu ekran üzerinde sağlanır.

E-Ticaret alt yapısı paket programlı veya açık kodlu olabilir. Burada temel nokta sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda hangi alt yapıyı seçeceğinizdir.  Alt yapı seçmek için birçok kriterimiz bulunuyor. Bunları Blog sayfamızda detaylı olarak okuyabilirsiniz.

Hızlıca alt yapı seçiminde dikkat edilmesi gereken kısımları not olarak geçebiliriz;

  • Ürünlerinizin o alt yapıya uygunluğu (varyant),
  • Responsive destekli,
  • Ödeme alt yapıları,
  • Tasarıma müdahale,
  • ERP Entegrasyonu,
  • Kargo Entegreleri,
  • SEO Yönetimi,
    bu kriterleri baz alarak alt yapınızı seçebilirsiniz.
E-Ticaret konusunda bilginiz yok ya da Mevcutta E-Ticaret Mağazanız var ve Satış konusunda, ürün yönetimi konusunda sıkıntılarınız mı var o zaman tam da doğru adrestesiniz. A’dan Z’ye size E-Ticaret danışmanlığı yapabilirim bana iletişim sekmesinden ya da web sitemin altında WhatsApp ikonuna tıklayarak ulaşabilir satışlarınızı arttırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
× Merhaba Yardımcı Olabilirmiyim ?