E-Ticaret

E-Ticaret’e Nereden Başlamalıyım ?

E-Ticaret Yapmak İstiyorum !

E-Ticaret’e Nereden Başlamalıyım ?

Merhabalar Değerli Okurlarım;

Öncelikle Kişisel Web Sitemi ziyaret ettiğiniz ve şuan bu yazımı okuduğunuz için sizlere teşekkür ederim.

2020’nin başlarında Covid-19 virüsünün ülkemize de gelmesiyle birlikte pandemi sürecinde E-Ticaret ve E-Ticaret siteleri sayısı oldukça arttı. Ekmeği bile artık internetten alır duruma geldiğimiz bu günlerde halen bir çok kişinin aklında ki soru işareti E-Ticaret’e Nereden Başlamalıyım ?

E-Ticaret’e girmek istiyorum ama ne yapmam gerektiği konusunda hiç bir fikrim yok sorularının cevabı niteliğinde bu yazıyı yazma gereği duydum.

E-Ticaret bildiğiniz gibi fiziksel bir mağazanın dışında olup hedeflediğiniz tüm illere ya da ülkelere kolaylıkla satış yapabileceğiniz online bir mağaza. Şöyle düşünün ikamet ettiğiniz yerde bir fiziksel mağaza açtınız hedef kitleniz açmış olduğunuz fiziksel mağazanın çevresidir, ama E-Ticaret’e girip online bir mağaza açtığınızda tüm Türkiye’ye hitap edeceksiniz.

E-Ticaret’e Nereden Başlamalıyım ?

Domain (Alan Adı) Bulma

E-Ticaret‘e ilk olarak satmak istediğiniz ya da imalatını yaptığınız ürünler ile alakalı bir Domain (Alan Adı) bulmakla başlayın, çünkü artık son zamanlarda E-Ticaret’in yaygınlaşması ile birlikte kısa ve anlamlı domain bulmak zorlaştı.

Şirket Kurma

Domain buldunuz ürünleriniz de hazır, eğer firma sahibi değilseniz ilk yapmanız gereken bir şirket kurmak olmalı, hedeflediğiniz satış miktarı yılda 100.000₺ den fazla olmayacaksa Şahıs Şirketi kurmanızı öneririm, hem kurması kolay ve maliyetsiz hem de kapatmanız gerektiğinde kolayca kapatabilirsiniz.

E-Ticaret Yazılımı

Firma sahibiyseniz de yapmanız gereken güzel bir E-Ticaret yazılımı bulmak. Güzelden kastım herhangi bir probleminiz olduğunda size en kısa sürede destek veren, ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilen bir E-Ticaret Yazılımı ve E-Ticaret Yazılım Firması olmalıdır. Peki benim için uygun ve güvenilir E-Ticaret yazılımını nasıl bulabilirim dediğinizi duyar gibiyim.

Öncelikle ürün çeşidiniz ne kadar, ilerleyen zamanda ürün çeşidiniz artacak mı bu da çok önemli eğer ürün çeşidiniz 1-50arasında ve ilerleyen zamanda artmayacaksa fazla masrafa girmeden WordPress ile kolay ve hızlı bir şekilde E-Ticaret sitesi yapabilir ya da yaptırabilirsiniz.

Ürün çeşidiniz fazla çeşitli entegrasyonlara ihtiyacınız var ise o zaman bir E-Ticaret yazılımı almanızı öneririm. Fikrimi soracak olursanız da ben müşterilerim için en az 20 Adet E-Ticaret yazılımlarını aldığım Platin Market‘i önerebilirim. Yazılımları hem SEO uyumlu hem mobilde başarılı en güzeli de müşteri hizmeti konusunda harikalar diyebilirim.

Ürün Yükleme

Firmanızı kurdunuz ve E-Ticaret yazılımını da aldınız gelelim bir önemli konuya daha ürün yükleme konusu. Ürün yüklemeyi bir çok müşterim basit bir şekilde önemsemeden alelacele gelişigüzel bir şekilde yapmaktalar ve bu çok yanlış bir hareket. Hangi sektörde olursanız olun artık rakipleriniz oldukça arttı yani sizin ürünlerinizin muadilleri ya da sattığınız ürünün aynısını artık bir çok firma satar hale geldi dolayısı ile rakiplerinizin önüne geçmeniz gerekiyor buna da bildiğiniz üzere SEO denilmektedir. SEO’nun başarılı rakiplerinizin önüne geçmek için yapılması gerekenler sırasıyla;

1- Ürün görseli kaliteli bir şekilde olmalı.

2- Başlık – Can alıcı noktalardan birisi de başlık başlığınız nokta atışı ve ürünü anlatmalı

3- Açıklama – Açıklamalarınızı öyle bir yazın ki müşterilerinizin aklında soru işaretleri kalmasın, gerekirse açıklamalarınızı hikayeleştirin ve açıklamalarda ürün başlığında geçen kelimelerin de geçmesine özen gösterin.

4- Fiyat – Bahsetmiş olduğum gibi rakiplerin artması ile birlikte fiyatlarda da çok farklılıklar bulunmakta bu yüzden rakip fiyat araştırması yapıp ürünlerinizin fiyatını makul seviyeye çekin.

 

Devamı geliyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
× Merhaba Yardımcı Olabilirmiyim ?