Anasayfa / Girişimcilik / En İyi Türk Dropshipping Firmaları
xml veren türk firmalar

En İyi Türk Dropshipping Firmaları

  Bir E-Ticaret sitesi açma fikriniz var ve elinizde ürün yok. Ama yine de online alışveriş sitesi açmak istiyorsunuz. Bu durumda XML ile bayilik veren toptancılar aracılığıyla e-ticaret sitesi açabilir ve binlerce ürünü sitenizde satışa sunabilirsiniz.

XML Yöntemi ile açılan E-Ticaret sitelerinde dakikalar içerisinde tedarikçiden binlerce ürünü kendi sitenize tüm bilgileriyle çekebilirsiniz. Buna; ürün ismi, ürün görseli, ürün fiyatı, açıklaması, kategorisi, stok bilgisi ve daha fazla bilgi dahildir.

XML ile elinizde ürün olmadan e-ticarete yapmanında bazı zorlukları var. Örneğin e-ticaret sitelerine xml veren firmanın çok iyi olması gerekir. Türkiye’de amatör olarak XML bayiliği veren toptancılar çok fazla. Bu yüzden XML alan e ticaret sitelerinin bir çoğu çeşitli nedenlerden dolayı zor durumda kalabiliyorlar.

Örneğin siz XML ile kendi sitenize çektiğiniz bir ürünü satıyorsunuz ve satılan ürünü müşteriye kargolaması için toptancınızla iletişime geçtiğinizde o ürünün stokta kalmadığını söyleyebiliyor, bu en sık yaşanan olumsuzlukların başında gelir. Bu nedenle xml veren tedarikçileri iyi seçmeniz gerekmektedir.

dropshipping_turkiye

E-Ticaret yapacaksanız önemli olan tek şey elinizde gerçekten satacak ürünlerinizin olup olmadığıdır! Gerçekten deponuza girip, satacağınız ürünleri gözünüzle görebiliyor musunuz? Yani ürünleriniz stoğunuz da mı? Cevabınız evet ise e-ticarette başarılı olma ve kazanma şansınız daha yüksektir.

E-Ticaret LCW, Defacto vb firmalar gibi kendi ürünlerini üreten kişiler için çok kazançlı bir sistemdir. Tabii ki bunlarla sınırlı değil. Örneğin kestane şekeri üretiyorsunuzdur ve bunları da kazançlı bir şekilde satabilirsiniz. Bundan da anlaşılabileceği gibi stok sorunu yaşamayacağınız ürünleriniz varsa E-Ticaret en güzel işlerin başında gelir.

XML veren e ticaret sitelerini aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Sizin de bildiğiniz firmalar varsa yorum kısmında ekleyebilirsiniz.

Ücretsiz XML veren firmalar

ÖNEMLİ NOT: Aşağıdaki listedeki XML bayilik veren sitelerden bazıları veya bir çoğu zamanla kapanmış olabilir.
Xml Veren Firma Adı Site Adresi Kategorisi
3a Natural http://www.3anatural.com.tr Sağlık & Kozmetik
4c Müzik http://www.4cmusic.com Muzik
7/24 Spor http://www.spor724.com.tr Spor
Aksel http://www.aksel.com.tr Elektronik
And Outdoor http://www.andoutdoor.com Outdoor
Aral Game http://www.aralgame.com Oyun
Aramamaraba http://arabamaraba.com Oto Aksesuar
Arena http://www.arena.com.tr Bilgisayar
Atlas Kamp http://www.atlaskamp.com Outdoor
AyakkabıXML http://ayakkabixml.com Ayakkabı
Babetto http://www.babetto.com.tr Ayakkabı
Balerin http://www.balerin.com Sağlık & Kozmetik
Bebek Reyonu http://www.bebekreyonu.com Anne & Bebek
Bebekbayi http://bebekbayi.com Anne & Bebek
Betsispor http://www.betsispor.com Spor
Bizde Uygun http://www.bizdeuygun.com Elektronik
Bura Moda http://buramoda.com Tekstil
Dataservis http://www.dataservis.com Elektronik
Dekor Park http://dekorpark.com Hediyelik
Denge http://www.denge.com.tr Bilgisayar
Dijital Yaşam http://www.dijitalyasam.com.tr Bilgisayar
Dilay Kozmetik http://www.dilaykozmetik.com Sağlık & Kozmetik
Dore Müzik http://www.do-re.com.tr Muzik
Dreamamps http://www.dreamamps.net Muzik
Dropship http://www.dropship.com.tr Çok Çeşitli Ürünler
E-finspor http://www.e-finspor.com Spor
E-Ortak http://www.eortak.com Bilgisayar
Ebebek http://www.e-bebek.com Anne & Bebek
Ecza Deposu http://www.eczadeposu.net Sağlık & Kozmetik
Edip Saat http://www.edipsaat.com Saat
Elfa http://www.elfa.com.tr Bilgisayar
Elma Sepeti http://www.elmasepeti.com Bilgisayar
Enstruman World http://www.enstrumanworld.com Muzik
Erpa Monitör http://www.erpamonitor.com Oto Aksesuar
Ersa http://www.ersa.com.tr Saat
Esaatci http://www.esaatci.com Saat
Exa http://www.exa.com.tr Bilgisayar
Fiyatonda http://www.fiyatonda.com Hediyelik
Gama e-gama http://bayi.e-gama.com Bilgisayar
Goldmaster http://www.goldmaster.com.tr Elektronik
GSM Tedarik http://bayi.gsmtedarik.com Cep Telefonu
Gözlük B2B http://gozlukb2b.com Gözlük
HEIthalat http://www.heithalat.com Tv Ürünleri
Hemen Evinde http://www.hemenevinde.com Tv Ürünleri
Index / Despec http://www.index.com.tr Bilgisayar
Interspor http://www.interspor.com Spor
Ironi Tekstil http://www.ironitekstil.com Tekstil
Jasmin2020 http://www.jasmin2020.com Hediyelik
Joker http://www.joker.com.tr Anne & Bebek
KIBO http://www.kibo.com.tr Kitap
KondomX http://www.kondomx.com Cinsel Sağlık
Kozmo Deppo http://www.kozmodeppo.com Sağlık & Kozmetik
Leg Party http://www.legparty.com.tr İç Giyim
Lescon http://www.lescon.com.tr Spor
Locopoco http://www.locopoco.com Anne & Bebek
Mavi Kozmetik http://www.mavikozmetik.com.tr Sağlık & Kozmetik
Melisa http://www.melisa.com.tr Küçük Ev Aletleri
Metro Elek Bayidepo http://www.bayidepo.com Elektronik
Minik Baby http://www.minikbaby.com Anne & Bebek
Moda İç Giyim http://www.icgiyimmoda.com İç Giyim
Modacar http://www.modacar.com.tr Oto Aksesuar
Myra Gold http://www.myragold.com Takı & Mücevher
Myro http://www.myro.net Bilgisayar
Müzik Aletleri http://www.muzikaletleri.com.tr Muzik
Nevresim Dünyası http://www.nevresimdunyasi.com Nevresim
Okaynus Tekstil http://www.okyanustekstil.com Nevresim
Oksid http://www.oksid.com.tr Elektronik
Online Tedarik http://www.onlinetedarik.com Sağlık & Kozmetik
Parfumya http://www.parfumya.com Sağlık & Kozmetik
PC Bayi https://www.pcbayi.com Bilgisayar
Penta http://www.penta.com.tr Bilgisayar
Petsrus http://www.petsrus.com.tr Pet Shop
Porsan http://www.porsan.com.tr Küçük Ev Aletleri
Saat Clock http://www.ifclock.com Saat
Saat Noktası http://www.saatnoktasi.com Saat
Saat ve Saat https://www.saatvesaat.com.tr Saat
Saat Zamanı http://www.saatzamani.com Saat
Samatli http://www.samatli.com.tr Oyuncak
Sanal Tedarikçim http://www.sanaltedarikcim.com Gıda
Senfoni Müzik http://www.senfonimuzik.com Muzik
Ses Müzik Aletleri http://www.sesmuzikaletleri.com Muzik
Spor Mağazam http://www.spormagazam.com Spor
Suspus http://www.suspus.com.tr Takı & Mücevher
Toptan Hediyelik http://www.tedaplus.com Hediyelik
Tedarik Hizmetleri http://www.tedarikhizmetleri.com Küçük Ev Aletleri
Teknomodel http://www.technomodel.com Hobi & Oyuncak
Tekstil Bayi http://www.tekstilbayi.com Tekstil
Telpa http://www.telpa.com Telefon
Tesan İletişim http://www.tesan.com.tr Telefon
Toplu Tedarik http://www.toplutedarik.net Çok Çeşitli Ürünler
Toptan Mallar http://www.toptanmallar.com Çok Çeşitli Ürünler
Toptan Paneli http://www.toptanpaneli.com Çok Çeşitli Ürünler
Toptan Shop http://www.toptanshop.com Çok Çeşitli Ürünler
Toptancınız https://www.toptanciniz.com Çok Çeşitli Ürünler
Ucuzu http://www.ucuzu.com Çok Çeşitli Ürünler
Webmarket http://www.webmarket.com.tr Bilgisayar
YY İthalat http://www.yyithalat.com Çok Çeşitli Ürünler
Zenbi http://www.zenbi.com.tr Tekstil

Hakkında Muhammet BAYRAM

Karın kışın ağır tipinin yoğun olduğu bir şubat gününde Babam ve Annemin ilk göz ağrıları olarak dünyaya gelmişim. Haylaz bir çocukluk dönemini çok şükür fazla sürmeden atlatmışım. :) İlköğretimi Köyüm de Kisecik İlköğretim Okulunda orta ortaöğretimi Karaman Sabiha Gökçen İlköğretim Okulunda okudum. Bu dönemlerde bir çok fırsatlar geçti elime ama (konservatuar,Sağlık) çok bildiğim için bi de o zamanlar önü kapalı falan filan dalgası olduğu için elimin tersi ile hepsini ittim tabi. Ve Liseyi de Karaman Bifa Lisesinde okudum. Selçuk Üniversitesinde de Mekatronik Bölümünü bitirdim. Karaman'da iş olanaklarının kısıtlı olmasından dolayı 2014 Kasım ayında İstanbul'a geldim ve Özel bir Kartlı Sistem firmasında teknik destek ekibine dahil oldum 7 ay çalıştım ve bu sırada Bir Hava Yolları firmasında Teknisyenlik sınavını kazandım ve Şu an da O Hava Yolları firmasında Uçak Bakım Teknisyeni olarak çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir