Fotoğraf

Fotoğrafçılara ilham verebilecek 6 film önerisi

Akıllı telefonların gelişmesiyle herkes birer fotoğrafçıya dönüşmüş durumda.Fakat herkes birer sanat eseri fotoğraflar çekme kabiliyetine sahip olamayabiliyor. Fakat bu film önerilerinde her biri sizler için bir ilham kaynağı olabilir.Bu sebeple sizler için 10 adet film önerilerinde bulunduk.

1000 Times Good Night(2013)

1000 Times Good Night(2013)

Uzak (2002)

Kendine has tarzıyla etkileyici filmleri üstlenen Nuri Bilge Ceylan(NBC) bu filmi de alışılmış tarzıyla ele alıyor.Uzak filmi karısından ayrılan ve uzun zamandır hayatın anlamını düşünerek hedeflerinden gitgide uzaklaşan bir fotoğrafçının kendi halinde geçirdiği olumsuzlukları anlatıyor.

uzak

The Year of Living Dangerously (1982)

Avusturalyalı bir gazeteci ve fotoğrafçı Guy Hamilton Endonezya’ya gitmek üzere yola koyulur.Fakat Endonezya’da siyasal ve toplumsal kaynaklı oldukça fazla problem baş gösteriyordur.Guy aniden kendini bu karmaşanın içinde bulur.Film bundan sonra Guy’ın etrafında gelişen olayları anlatıyor.

Shutter (2004)

Tayland yapımı olan bir film korku ve gizem temasıyla izleyicileriyle buluşuyor.Genç bir fotoğrafçı ve kız arkadaşının etrafında gelişen ve korku veren olaylar filme konu olmuş.

shutter-2004

Rear Window (1954)

Rear Window Hitchcock’un efsane filmlerinden birisidir.Tekerlekli bir sandalyeye bağımlı olan bir fotoğrafçının bir cinayete şahit olması filme konu olmuş.Hayatı bu şahitlikten sonra değişime uğrayan fotoğrafçının başından geçen olaylar başarılı bir şekilde anlatılmış.

rear-window-1954

City of God (2002)

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde yer alan bir mahallesinde büyüyen iki arkadaş birbirlerinin en iyi dostudurlar.Fakat ikili birbirinden çok farklı yollarda hayatlarına ilerler.Paulo Lins’in kitabından uyarlanan filmde iki arkadaştan birisi uyuşturucu satıcısı olurken diğer bir fotoğrafçı olmuştur.

city-of-god-2002

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün