Google

Google ve YouTube Türkiye’de Çöktü

Google ana sayfası ve YouTube, Gmail gibi popüler servislerine şu anda Türkiye'den çok ciddi erişim sorunları yaşanıyor. Üstelik küresel çapta sorun yaşanan tek bölge Türkiye olarak görünüyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Google‘ın Türkiye ile yaşadığı kriz büyük gündem yaratmıştı. Ülkemizdeki Android kullanıcıları tüm gelişmeleri yakından takip ederken, bugün Google Türkiye’de devre dışı kaldı. Dünya haritası üzerinde ise sorun yaşanan tek bölge Türkiye olarak gözüküyor.

Şimdilik yaşanan sıkıntıların Rekabet Kurumu ile Google arasında yaşanan sıkıntılardan kaynaklanıp kaynaklanmadığı da bilinmiyor. Krizin çıkış noktası Google mobil uygulamalarıydı. Bugün yaşanan erişim yaşanan sorunları ise mobil cihazlar dahil, masaüstü servislerini de ilişkilendiriliyor.

Google son durum

Yukarıdaki haritalar 19 Aralık saat 11.00’da yaşanan erişim sorunlarının yoğunlaştığı bölgeleri gösteriyor. Google.com arama ana sayfasına, mobil uygulamasına şu an için erişim bulunmuyor. Kullanıcılar Google’a bağlı olan Trendler’e ve Analytics verilerine de ulaşamıyor.

YouTube son durum

YouTube erişim sorunlarına bakıldığında yine Türkiye’yi kıpkırmızı görüyoruz. Hem YouTube.com ana sayfası hem de Android ve iOS mobil uygulamalarında ciddi erişim sorunu yaşanıyor. Sorunun mobil ve masaüstünde eş zamanlı olarak görülmesi, krizin çok daha genel olabileceğini gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün