Havacı Haber

HÜRKUŞ, Paris Airshow yolcusu

TUSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre şirket, Paris Havacılık Fuarı'na, dünyanın en etkin taarruz helikopteri unvanını taşıyan "T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri", "Orta İrtifa Uzun Havada Kalış (MALE) sınıfı İnsansız Hava Aracı Sistemi ANKA", dünya havacılık otoritelerince sertifikalandırılmış "Eğitim ve Hafif Taarruz Uçağı HÜRKUŞ" ve ilk kez yurt dışında sergilenecek "T625 Özgün Helikopter" ile katılıyor.

Paris'te 19-25 Haziran'da düzenlenecek uluslararası hava gösterileri organizasyonunda statik alanda sergilenecek HÜRKUŞ-C ile yüksek performanslı gösteri uçuşu gerçekleştirecek HÜRKUŞ-B, Paris Airshow'da yer almak üzere TUSAŞ tesislerinden ayrıldı.

Uluslararası arenada Türkiye'nin havacılık kabiliyetlerini sergileyecek olan uçaklar, Sırbistan, Hırvatistan ve son olarak Almanya duraklarının ardından Paris'e ulaşmış olacak.

Etiketler

Muhammet BAYRAM

Karın kışın ağır tipinin yoğun olduğu bir şubat gününde Babam ve Annemin ilk göz ağrıları olarak dünyaya gelmişim. Haylaz bir çocukluk dönemini çok şükür fazla sürmeden atlatmışım. :) İlköğretimi Köyüm de Kisecik İlköğretim Okulunda orta ortaöğretimi Karaman Sabiha Gökçen İlköğretim Okulunda okudum. Bu dönemlerde bir çok fırsatlar geçti elime ama (konservatuar,Sağlık) çok bildiğim için bi de o zamanlar önü kapalı falan filan dalgası olduğu için elimin tersi ile hepsini ittim tabi. Ve Liseyi de Karaman Bifa Lisesinde okudum. Selçuk Üniversitesinde de Mekatronik Bölümünü bitirdim. Karaman'da iş olanaklarının kısıtlı olmasından dolayı 2014 Kasım ayında İstanbul'a geldim ve Özel bir Kartlı Sistem firmasında teknik destek ekibine dahil oldum 7 ay çalıştım ve bu sırada Bir Hava Yolları firmasında Teknisyenlik sınavını kazandım ve Şu an bir Hava Yolu firmasında Uçak Bakım Teknisyeni olarak çalışmaktayım. Web Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi ve SEO üzerinde çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün