Fotoğraf

Instagram Yarışması ile Canon 6D Kazanabilirsiniz!

İstanbul’un en büyük fotoğraf festivali Fotoistanbul, bu yıl 3. kez 1-30 Ekimtarihleri arasında fotoğrafseverleri İstanbul’da buluşturacak. Fotoistanbul2016 kapsamında Türkiye’nin en kapsamlı Instagram yarışması da başlıyor.

Canon Eurasia’nın ana destekçisi olduğu yarışmaya isteyen herkes herhangi bir zamanda çektiği Instagram fotoğrafıyla katılabiliyor.

21 Ağustos’a kadar Instagram hesabından #Fotoistanbul2016 etiketiyle yarışmaya katılanlar arasından ilk 3 isim, Canon 6D & EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM Lens, Canon Powershot G3 X ve Canon EOS M3 & EF-M 18-55mm IS STM Lens kazanacak.

6d

Aynı zamanda ilk 10’a giren isimlerin fotoğrafları da Ekim ayında festival alanın da yani Beşiktaş meydanında sergilenecek.

Yarışma, ‘Everyday Everywhere’ hareketi kapsamında düzenleniyor. ‘Everyday Everywhere’ 25 ülkede resmi hesabı bulunan, toplam takipçi sayısı 1 yılda 700’den yaklaşık 2 milyona yükselen Instagram kaynaklı bir fotoğrafçılık hareketi.

2010’ların basında ilk kez Afrika’da başlayan hareket çığ gibi büyüdü ve 25 ülkeye yayıldı. ‘Everyday Everywhere’ oluşumunun amacı, farklı coğrafyalara ait olan günlük yaşam ritüellerini ve kültürleri o coğrafyada yaşayan Instagram kullanıcılarının gözünden dünyaya aktarmak. 

Nasıl seçilecek?

#fotoistanbul2016 hashtag'i ile paylaşılan fotograflarla, Everyday Everywhere’in dünya üzerindeki temsilcilerinin takip edecegi bir fotoğraf havuzu oluşturuluyor.

Festival süresince bu etiketlerle paylaşılan her bir fotoğraf, Everyday Everywhere’in bağımsız jürisi tarafından degerlendirilerek ön elemeye giriyor. Finalde belirlenen 50 fotoğraf, Fotoistanbul Facebook sayfasında yayınlanacak ve oylamaya açılacak.

Festivale kimler katılıyor?

Uluslararası bir İstanbul markası olan Fotoistanbul, bu yıl da sergi salonlarında ve kapalı alanlarda görmeye alıştığımız fotografları, açık havada ve günlük mekanlarda insanlarla buluşturarak Türkiye’de ve dünyada büyük ses getirecek.

Ekim ayında düzenlenecek olan Fotoistanbul kapsamında Beşiktaş Meydanı’nda sergi alanları kurulacak. Üniversitelerde ise konferans ve seminerler verilecek.

Fotoistanbul’da Sandro Miller, Marcus Lyon, Mandy Barker, Daesung Lee, Nick Brandt, Christer Stromholm, Bennu Gerede, Aydın Büyüktaş veBarbaros Kayan gibi dünyaca ünlü isimler konuşmacı olacak ve eserleri sergilenecek.

Festival Mekanları

Beşiktaş İskele Meydanı
Ortaköy Yetimhanesi
Beşiktaş Kazan Meydan
Deniz Müzesi
Ortaköy Kültür Merkezi
Akmerkez AVM
Kanyon AVM
Zorlu AVM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün