Karaman

Karaman’da Havacılık Meslek Yüksekokulu açılıyor

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ı ziyaret etti.


Saldıraner, ziyarette yaptığı konuşmada, Karaman’da bu yıl Havacılık Meslek Yüksekokulu’nu açacaklarını söyledi. Okulun açılması konusunda Karaman Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür eden Saldıraner, “Uzun ve bir o kadar keyifli bir süreci tamamladık. İnşallah bu yıl içerisinde Karaman Havacılık Meslek Yüksekokulu’nu açıyoruz. Bu süreçte bizlere büyük destek olan Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Çalışkan’a teşekkür ederiz” dedi.


Çalışkan ise Karaman’ın son yıllardaki ulaşım yatırımları sayesinde önemli bir merkez haline geldiğini belirtti.
Karaman havaalanının temelini bu yıl atacaklarını aktaran Çalışkan, şunları kaydetti: “Havacılık Meslek Yüksekokulunun da açılması ile sivil havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan personeller yetiştirilecek. Türk Hava Kurumu, valiliğimiz ve belediyemiz tarafından tahsis edilen 17 bin metrekare alan üzerine 11 bin metrekareyi kapsayan güzel bir bina inşa etti. 600 öğrenci kapasiteli Karaman Havacılık Meslek Yüksekokulumuz önümüzdeki öğretim yılında öğrenci alacak. Bu önemli projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimiz sunarım.”


Ziyarete, THK Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alim Işık, öğretim üyeleri ile THK Karaman Şube Başkanı Mahmut Büyükağcı da katıldı.

Etiketler

Muhammet BAYRAM

Karın kışın ağır tipinin yoğun olduğu bir şubat gününde Babam ve Annemin ilk göz ağrıları olarak dünyaya gelmişim. Haylaz bir çocukluk dönemini çok şükür fazla sürmeden atlatmışım. :) İlköğretimi Köyüm de Kisecik İlköğretim Okulunda orta ortaöğretimi Karaman Sabiha Gökçen İlköğretim Okulunda okudum. Bu dönemlerde bir çok fırsatlar geçti elime ama (konservatuar,Sağlık) çok bildiğim için bi de o zamanlar önü kapalı falan filan dalgası olduğu için elimin tersi ile hepsini ittim tabi. Ve Liseyi de Karaman Bifa Lisesinde okudum. Selçuk Üniversitesinde de Mekatronik Bölümünü bitirdim. Karaman'da iş olanaklarının kısıtlı olmasından dolayı 2014 Kasım ayında İstanbul'a geldim ve Özel bir Kartlı Sistem firmasında teknik destek ekibine dahil oldum 7 ay çalıştım ve bu sırada Bir Hava Yolları firmasında Teknisyenlik sınavını kazandım ve Şu an bir Hava Yolu firmasında Uçak Bakım Teknisyeni olarak çalışmaktayım. Web Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi ve SEO üzerinde çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün