Gezi

Pasaport İçin Gerekli Evraklar 2018

  Pasaport için aradığınız tüm soruları Pasaport Hakkında Her Şey yazımızda bulabilirsiniz. Şimdi gelelim Pasaport için gerekli evraklar 2018 yazımıza. Her yerde yaza bir çok evrak var. Kesin ve net bilgi tam olarak aşağıda okuyacağınız yazıda mevcut efendim buyrun…

Pasaport İçin Gerekli Evraklar 2018

TC kimlik numaralı Nüfus Cüzdanı veya yeni çıkan çipli kimlik
2 adet Biyometrik Fotoğraf (5X6 cm) : Fotoğrafçılara özellikle belirtin pasaport için olduğunu.
Pasaport Defter Bedeli Makbuzu – Ayrıntılı bilgi için Pasaport Harçları 2018
Pasaport Harç Bedeli Makbuzu – Ayrıntılı bilgi için Pasaport Harçları 2018
Mevcut Pasaport (Mevcut bulunan bir pasaport varsa)
Öğrenci (Harçsız) Pasaport Almak İsteyenler – Ayrıntılı bilgi için Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır?

Bu evrakları tamamladıktan sonra randevu sistemi ile müracaat ederek herkesin önce www.epasaport.gov.tr internet adresinden randevu almaları ve randevu için kendilerine belirtilen günde randevu saatinden en az yarım saat önce müracaat merkezinde bulunmaları gerekmektedir. Randevu saatini geçirenler randevusuz olarak müracaat edeceklerdir.

Güncel Bilgi: 1 Ocak 2018 itibariyle pasaport ve ehliyet işlemlerinin Nüfus Müdürlüğü’ne devredildiği konusunda haberler yayımlanmıştır fakat henüz Nüfus Müdürlüğü’nden pasaport veya ehliyet alan var mı diye soracak olursanız bu konu hakkında bilgi sahibi değiliz maalesef. Emniyet Müdürlüğü ile bu konu hakkında iletişimdeyiz. En kısa sürede sizleri de bilgilendireceğiz.

Başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuzu takip etmeniz için Başvuru Durumunu Sormak İstiyorum tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Not: Pasaportunuz PTT tarafından sadece size teslim edilir. Ailenizden olan soyadınızın aynı olduğu kişiler de teslim alabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün