SEO

SEO İçin 7 Harika Fikir !

Arama motoru optimizasyonu (SEO) performansınızı artıracak harika iş içeriği yazma ile ilgili en zor bölüm yazma eylemi değildir – ne hakkında yazacağınızı bulmaktır.

SEO için harika içerik aşağıdaki ölçütleri karşılar:

Yüksek değer: İnsanların tükettikten sonra istedikleri, etkileştikleri ve tatmin ettikleri bir şey.
Genel olarak alakalı: İşletmeniz veya ürünlerinizin kullanımı ile ilgili bir şey.
Potansiyel müşteriler: Sitenize gelmek istediğiniz kullanıcıların türü ile ilgili bir şey.
Arama: Daha fazla sayıda kişinin Google’da ve diğer arama motorlarında aradığı bir şey.
İşiniz karmaşıklık açısından zengindir. Birlikte çalıştığınız ekip, hem sattığınız ürünlerde hem de içinde çalıştığınız sektörde geniş bir uzmanlık topladı. Tek yapmanız gereken bunlara dokunmak ve bir daha asla harika içerik oluşturmak için konularınız tükenmeyecek.

Bu yedi ipucu, yaptığınız her şeyde işletmeniz için SEO içerik fikirleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

1. Müşteri Destek Fikirleri

Birisi müşteri desteğinizi aradığında bir ihtiyacı olur. Bir şeyi nasıl kullanacaklarını öğrenmek, hangi ürünün doğru özelliklere sahip olduğunu anlamak, hizmetinizin neden rakiplerinizin hizmetinden daha iyi olduğunu öğrenmek istiyorlar.

Bu arzuların birçoğu web sitenizdeki içerikle karşılanabilir.

İnsanların sadece konuyu önemsediğini bilmekle kalmaz, aynı zamanda soruyu çevrimiçi olarak yanıtlamak gelecekteki ziyaretçilere iş uzmanlığınızı kanıtlayabilir. Ayrıca, gelecekteki ziyaretçilerin bir çağrı ile zaman ayırmasına gerek kalmayacağı anlamına da gelebilir.

2. İncelemelerden Fikirler

Müşteriler, yorum gönderirken neleri sevdiklerini ve nefret ettiklerini size söyler. Bu güçlü duygular içerik fikirlerini de temsil edebilir.

Müşteriler belirli bir özellik hakkında tekrar tekrar yorum yaparlarsa, bu özellik hakkında içerik oluşturmak – onu en iyi şekilde nasıl kullanacakları, bir sorunu nasıl çözecekleri – önemli organik arama trafiği sağlayabilir. Gelecekteki olumsuz incelemeleri bile önleyebilir; veya bir ürünle müşteri deneyimini geliştirebilir, olumlu yorumları artırabilir ve tekrarlanan satın alımları teşvik edebilir.

Kendi yorumlarınızdan daha fazlasını da araştırabilirsiniz. Rakiplerinizin Google My Business’ta iş değerlendirmeleri veya sitelerinde ürün incelemeleri olabilir. Onları oku. E-ticaret siteleri için sattığınız ürünlerle ilgili Amazon incelemelerini okuyun . Bilgiler halka açıktır ve bu kaynaklardan elde edilen nitel araştırma paha biçilemez. Yeni içerik fikirleri oluşturmak için öğrendiklerinizi kullanın.

3. Sosyal Medyadan Fikirler

İncelemeler gibi, sosyal medya yorumları ve paylaşımları da güçlü fikirlerle dolu olma eğilimindedir. İşletmeler arası tüketiciler, Facebook ve Twitter’ı içerik araştırması için en değerli bulurken, işletmeler arası şirketler muhtemelen Twitter ve LinkedIn’i tercih etmek isteyeceklerdir. Bu siteleri kendi varlığınızın ne kadar güçlü olduğuna bakılmaksızın kullanabilirsiniz. Alakalı yayınları bulmak için arama araçlarını kullanmanız yeterlidir.

İnsanların arkadaşlarına sorduğu sorulara özellikle dikkat edin. “Nasıl yapabilirim…?” “Ne yapmalıyım …?” Sitenizdeki bu soruları kendi içeriğinizle cevaplayabilirsiniz. Belirli bir kişiye bir cevap vermek için zamanında olmayacak olsa da, soruları muhtemelen internette aynı şeyi merak eden bir dizi insanla rezonansa girecektir.

Sosyal medyada bulunuyorsanız, kitlenizle ilgili sorular da sorabilirsiniz. Cevapları sizi şaşırtabilir ve hakkında yazabileceğiniz bir konu başlatabilir.

4. İş Konuşması Fikirleri

Potansiyel müşterileriniz muhtemelen ortak bir dizi soru sormaktadır. Bu soruları zorlayıcı bir şekilde ve ihtiyaçlarını ilk sıraya koyacak şekilde cevaplamak, sizi satış konuşması yapmadan önce satın alma karar süreci boyunca daha da ileriye taşıyabilir.

Bir SEO bakış açısından, “Hamburger  7/24 açık” veya “evcil hayvan güvenli temizlik hizmetleri” gibi daha uzun kuyruk soruları için sıralamanıza yardımcı olabilirler. Bu daha niş arama sorguları da genellikle ne istediklerini bilen ve karar vermeye daha yakın olan araştırmacılar tarafından girilir.

5. Güncel Olay Fikirleri

Haber kancası, İnternet’te sunacak yeni bir şey olmayan COVID-19 makalelerinin gösterdiği gibi, genellikle aşırı kullanılır.

Yayınınıza benzersiz bir değer katmalısınız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ne gibi benzersiz yorumlar veya görüşler verebilirsin? Performans verilerinizde ne görüyorsunuz? Müşterileriniz size ne anlatıyor? Özel müşterilerinizin uzmanlığınızın yanıt verecek şekilde konumlandığını bilmesi için neye ihtiyacı vardır?

Yazmak için benzersiz bir açınız yoksa, belki de diğer konulara öncelik verin.

6. Eğitim Materyalinden Fikirler

Yazılı veya videoda yeni işe alımlarınızın ilk iş günlerinde tükettiği bir şey varsa, büyük olasılıkla sitenizde içerik olarak yeniden kullanabileceğiniz bir şey vardır.

Ancak, içeriğin nesnesini 180 derece döndürdüğünüzden emin olun, böylece kitle personeliniz yerine müşteriniz olur. Ne kadar cazip olursa olsun, yalnızca içeri dönük içerik yayınlayamaz ve harici bir kitleyle yankı uyandırmasını bekleyemezsiniz.

Örneğin, muhtemelen saygın bir çalışma ortamını korumak, müşteriye değer sağlamak, çok para kazanmak, vb. Gibi çeşitli hedefleri olan bir misyon beyanınız veya bir dizi yol gösterici ilke var. Bunların hepsi ilgisiz, kişiliksiz ve hatta rahatsız edici. müşteriye. Ancak, mükemmel müşteri hizmetleri, uzman tavsiyesi ve iş dünyasında uzun süredir liderle çalışmanın değerine odaklanmak için 180 derece döndürüle bilirler.

7. Anahtar Kelime Araştırma Fikirleri

SEO içerik fikri üreticilerinin bir listesi, anahtar kelime araştırmasından bahsetmeden tam olmaz . Organik olan her şeyin temeli olduğundan, zaten anahtar kelime araştırmanız zaten elinizde. Konuları önermek için yeterli bağlamsal anlamı olan daha uzun kuyruk anahtar kelimelerine listenizi daha aşağıya bakın.

Örneğin, “kot pantolon” ​​anahtar kelimesi yazmak için özel bir şey önermez, ancak “kravat boya kotunun nasıl aratılacağı” size araştırmacının ne görmek istediğine dair oldukça net bir gösterge verir.

Tek bir anahtar kelime için düşük arama sayısından endişe etmeyin. Ayda yalnızca 100 arama yapabilir, ancak içeriğiniz daha büyük bir anahtar kelime temasındaki alakalı anahtar kelimelerle de alakalı olacaktır. Bir arayanın bu konuda bilmek isteyebileceği tüm açıları kapsayan eksiksiz bir içerik parçası sağlamaya odaklanın.

SEO içerik konularını bulmak için bu yedi fikir, editör takviminizi aylarca dolu tutacaktır. Kendinize “Bu bir içerik konusu mu?” Sorusunu sormayı alışkanlık haline getirin. Ekibinizden de aynısını yapmasını isteyin. Çevrenizdeki her şeyi gizleyerek harika içerik fikirleri bulacaksınız.

Sende E-Ticaret Siten için SEO Çalışması yaptırıp Satışlarını Arttırmayı İstiyor Musun ? O halde bana iletisim@muhammetbayram.com’dan ulaşmanı bekliyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
× Merhaba Yardımcı Olabilirmiyim ?