Anasayfa / Havacı Haber / THY 40 adet A350 için Airbus’la masaya oturdu
a350-airbus
a350-airbus

THY 40 adet A350 için Airbus’la masaya oturdu

Türk Hava Yolları (THY), Amerikalı uçak üreticisi Boeing ile 40 uçaklık B787-9 Dreamliner için iyi niyet mektubu imzalamıştı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın katıldığı törenle imzalanan anlaşma bugün resmi kaynaklardan duyurulmuştu. 

Şimdi ise THY’nin Avrupalı uçak üreticisi Airbus ile masaya oturduğu öğrenildi. Airbus ve THY’nin 40 uçaklık A350 modeli için görüştüğü ve kısa süre içerisinde anlaşmanın duyurulması bekleniyor.

Hakkında Muhammet BAYRAM

Karın kışın ağır tipinin yoğun olduğu bir şubat gününde Babam ve Annemin ilk göz ağrıları olarak dünyaya gelmişim. Haylaz bir çocukluk dönemini çok şükür fazla sürmeden atlatmışım. :) İlköğretimi Köyüm de Kisecik İlköğretim Okulunda orta ortaöğretimi Karaman Sabiha Gökçen İlköğretim Okulunda okudum. Bu dönemlerde bir çok fırsatlar geçti elime ama (konservatuar,Sağlık) çok bildiğim için bi de o zamanlar önü kapalı falan filan dalgası olduğu için elimin tersi ile hepsini ittim tabi. Ve Liseyi de Karaman Bifa Lisesinde okudum. Selçuk Üniversitesinde de Mekatronik Bölümünü bitirdim. Karaman'da iş olanaklarının kısıtlı olmasından dolayı 2014 Kasım ayında İstanbul'a geldim ve Özel bir Kartlı Sistem firmasında teknik destek ekibine dahil oldum 7 ay çalıştım ve bu sırada Bir Hava Yolları firmasında Teknisyenlik sınavını kazandım ve Şu an da O Hava Yolları firmasında Uçak Bakım Teknisyeni olarak çalışmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir