Havacı Haber

THY uçağında ‘organ nakli’ önceliği

THY‘nin dün öğlen saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Erbil’e gitmek üzere havalanmaya hazırlanan tarifeli uçağında zamanla yarışıldı. Erbil’deki bir hastaya nakledilmek için organ yetiştirmeye çalışan görevliler, yoğun çaba sarf etti.

THY’nin organ taşıyan Erbil uçağına Atatürk Havalimanı‘ndan kalkışı sırasında anında öncelik verildi. Airbus 330 tipi uçağın pilotu, hava trafik kontrolörlerine organ nakli için medikal kit taşıdıklarını belirterek, kalkış için öncelik talep etti.

Bunun üzerine kule görevlileri uçağa öncelik vererek kalkış sırasına aldı. Saat 12.07’de İstanbul’dan havalanan uçak, Erbil’e planlanan iniş saatinden 8 dakika önce saat 13.57’de iniş yaptı. Organ da buradan alınarak anında hastaneye ulaştırıldı.

Etiketler

Muhammet BAYRAM

Karın kışın ağır tipinin yoğun olduğu bir şubat gününde Babam ve Annemin ilk göz ağrıları olarak dünyaya gelmişim. Haylaz bir çocukluk dönemini çok şükür fazla sürmeden atlatmışım. :) İlköğretimi Köyüm de Kisecik İlköğretim Okulunda orta ortaöğretimi Karaman Sabiha Gökçen İlköğretim Okulunda okudum. Bu dönemlerde bir çok fırsatlar geçti elime ama (konservatuar,Sağlık) çok bildiğim için bi de o zamanlar önü kapalı falan filan dalgası olduğu için elimin tersi ile hepsini ittim tabi. Ve Liseyi de Karaman Bifa Lisesinde okudum. Selçuk Üniversitesinde de Mekatronik Bölümünü bitirdim. Karaman'da iş olanaklarının kısıtlı olmasından dolayı 2014 Kasım ayında İstanbul'a geldim ve Özel bir Kartlı Sistem firmasında teknik destek ekibine dahil oldum 7 ay çalıştım ve bu sırada Bir Hava Yolları firmasında Teknisyenlik sınavını kazandım ve Şu an bir Hava Yolu firmasında Uçak Bakım Teknisyeni olarak çalışmaktayım. Web Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi ve SEO üzerinde çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün