Teknoloji

Yeni Nokia 3310 Satışa Çıkıyor!

2000’li yıllarda popüler telefonlar arasında olan ve 126 milyon adet satılan Nokia 3310 şimdi yeniden görücüye çıktı. Yeni 3310 eskisine göre daha küçük boyutta ve ince bir yapıya sahip. 3310’un olmazsa olmazı yılan oyunu tabi ki de yeni 3310’da yerini almış. Web tarayıcısı için ise opera mini kullanılıyor. 2,4 inçlk QVGA ekrana sahip olan 3310 tamamen renklenmiş durumla karşımıza çıkacak. Sistem Nokia‘nın series 30+ yazılımını kullanıyor ve  2 MP kamera ayrıca microSD bellek kartı yuvası taşıyor.

Merak edilen soru : Pil ömrü ne kadar olacak ?

Pil ömrü son zamanlarda bir telefon için en önemli özellikler arasında yer alıyor. Bazı 10000 mAh’lik bataryalı telefonlar karşımıza çıksa da üreticiler amiral gemisi modellerine bile 3000 mAh civarında bataryalar koyuyorlar. Yeni Nokia 3310 ise diğer telefonlara tokat atacak pil ömrü ile karşımıza çıkacak. Yeni 3310’un üreticisi HMD’nin verdiği bilgilere göre telefon 31 gün bekleme modunda çalışabilecek. 22 saat ise konuşma süresi olacak.

Peki yeni Nokia 3310 ne kadardan satışa sunulacak ?

Yeni 3310’umuzun fiyatı 65 dolar olacak. Türkiye de satılıp satılmayacağı daha belirsiz ancak Türkiye fiyatının yaklaşık 300-400 ₺ civarında olması bekleniyor. Yeni Nokia 3310 önümüzdeki günlerde önce ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere satışa sunulacak.

Etiketler

Muhammet BAYRAM

Karın kışın ağır tipinin yoğun olduğu bir şubat gününde Babam ve Annemin ilk göz ağrıları olarak dünyaya gelmişim. Haylaz bir çocukluk dönemini çok şükür fazla sürmeden atlatmışım. :) İlköğretimi Köyüm de Kisecik İlköğretim Okulunda orta ortaöğretimi Karaman Sabiha Gökçen İlköğretim Okulunda okudum. Bu dönemlerde bir çok fırsatlar geçti elime ama (konservatuar,Sağlık) çok bildiğim için bi de o zamanlar önü kapalı falan filan dalgası olduğu için elimin tersi ile hepsini ittim tabi. Ve Liseyi de Karaman Bifa Lisesinde okudum. Selçuk Üniversitesinde de Mekatronik Bölümünü bitirdim. Karaman'da iş olanaklarının kısıtlı olmasından dolayı 2014 Kasım ayında İstanbul'a geldim ve Özel bir Kartlı Sistem firmasında teknik destek ekibine dahil oldum 7 ay çalıştım ve bu sırada Bir Hava Yolları firmasında Teknisyenlik sınavını kazandım ve Şu an bir Hava Yolu firmasında Uçak Bakım Teknisyeni olarak çalışmaktayım. Web Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi ve SEO üzerinde çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün