SeoBlog ve ParaGoogle

Yerel SEO (Local SEO) Nedir?

  • Yerel SEO (Local SEO) Nedir? – Google’daki tüm aramaların yaklaşık %46’sı yerel niyetlidir. Bu, kullanıcıların neredeyse yarısının coğrafi bölgeleri hakkında bilgi aradığı anlamına gelir. İşten sonra yemek için en iyi yemek mekanını arıyor olabilirler veya birkaç blok ötedeki kuaförün incelemelerine bakıyor olabilirler. Bu nedenle yerel SEO çok önemlidir ve yerel SEO’da en önemli unsurlardan biri yerel sitelerle iletişime geçmek ise bir diğeri backlinklerdir.

Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO, yerel kitleyi çekmek için web sitenizin optimizasyonunu ifade eder.

Bu, hedef kitlesi yerliler olan dükkanlar ve küçük işletmeler için faydalıdır. Bunların farklı yerlerde mağazalar olmayabilir. Bu nedenle, mağazalarınızı ziyaret edemeyenlerin ilgisini çekmek gereksizdir. Örneğin Ankara-Çankaya’da satış yapıyorsanız, Ankara-Elmadağ’daki aramalarda araştırmacıların karşısına çıkmanızın çok bir anlamı olmayacaktır.

Yani: Yerel seo, Google’da yerel arama yapan kişileri hedeflemektedir. Restorantlar, evcil hayvan dükkanları gibi çeşitli kuruluşları da arayabilirler. Örneğin, “yakınımdaki kahve dükkanı” yazdığınızda Google Haritalar üzerinden kahve dükkanları görüntülenir. Bu tür aramalarla Google, bulundukları yere yakın bir dükkan aradıklarını bilir. Arama sonuçlarının üstünde kutulu bir alan olan Snack Pack dediği şeyi gösterir. İlk 3 ilgili yerel işletmeyi gösterir. Bilgileriyle ve bir düğmeyi tıklatarak, bulunduğu yerin talimatlarıyla birlikte gelir.

Yerel SEO’nun asıl hedefi, web sitesinin Snack Pack içerisinde gösterilmesidir.

Tıklamaların 3’te biri bu kutulu alanlara yöneldiğinden son derece önemlidir.

Web Sitesi SEO Çalışması İçin Web Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz… https://www.webbilgini.com/arama-motoru-optimizasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün